Organizacje - AI Summit Poland
Organizator
Evention
Evention to firma z 11-letnią historią, znana z tworzenia programów wymiany wiedzy i rozwoju społeczności (poprzez organizację regularnych spotkań i konferencji) dla dyrektorów, menedżerów i ekspertów odpowiedzialnych za obszar technologii, bezpieczeństwa i cyfryzacji. Firma Evention realizuje od lat uznane na rynku konferencje branżowe, cykliczne spotkania dedykowane dla managerów oraz publikacje specjalne (raporty, projekty badawcze). Robimy w Evention rzeczy wyjątkowe i niepowtarzalne – a w swoim obszarze rynku jesteśmy liderem. Potwierdzeniem tego są zdobyte wyróżnienia i nagrody: Gazeli Biznesu 2023 (przyznawany przez Puls Biznesu) oraz Diamenty Forbesa 2023. To prestiżowe rankingi pokazujące najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy MŚP, gotowe sprostać współczesnym wyzwaniom rynku. Więcej o nas na stronie: www.evention.pl.
Partner Strategiczny
Cloudera
Cloudera is the only true hybrid platform for data, analytics, and AI. With 100x more data under management than other cloud-only vendors, Cloudera empowers global enterprises to transform data of all types, on any public or private cloud, into valuable, trusted insights. Our open data lakehouse delivers scalable and secure data management with portable cloud-native analytics, enabling customers to bring GenAI models to their data while maintaining privacy and ensuring responsible, reliable AI deployments. The world’s largest brands in financial services, insurance, media, manufacturing, and government rely on Cloudera to be able to use their data to solve the impossible - today and in the future.
Patronat
Akademia Leona Koźmińskiego
Akademia Leona Koźmińskiego to według "Financial Times" najlepsza uczelnia biznesowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako jedyna z regionu należy do GNAM – grona 32 najlepszych uczelni biznesowych z całego świata. Według Rankingu Szkół Wyższych „Perspektyw” jest także najlepszą uczelnią niepubliczną w Polsce, znajdującą się jednocześnie w ścisłej czołówce uczelni ekonomicznych.
Uczelnia od samego początku stawia na połączenie teorii z praktyką, oferując programy z zakresu zarządzania, finansów, ekonomii i prawa. Zaprasza na kierunki i specjalizacje odpowiadające potrzebom zmieniającego się świata. Dzięki prestiżowym akredytacjom EQUIS, AMBA i AACSB, znanym jako „potrójna korona”, gwarantuje najwyższą jakość kształcenia, uznaną zarówno w kraju, jak i za granicą.
Edukacja w Koźmińskim to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim rozwój umiejętności ze wsparciem doświadczonych ekspertów i wybitnych przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz życia publicznego. Gościnne wykłady wygłaszane przez noblistów, ambasadorów oraz prezesów wielkich korporacji otwierają przed studentami drzwi do międzynarodowego świata wielkich możliwości. Współpraca Akademii z uczelniami z całego świata daje studentom unikalną możliwość uzyskania dwóch dyplomów w ramach programów double degree.
Studenci i studentki uczelni to grono 12 tysięcy osób z całego świata, reprezentujących ponad 80 krajów i tworzących prawdziwie międzynarodowe środowisko. To nie tylko szansa na zdobycie wyjątkowej wiedzy, ale także nawiązania międzynarodowych relacji i znajomości.
Absolwenci i absolwentki to niemal 70 tysięcy osób, które aktywnie kształtują oblicze współczesnego biznesu, polityki i społeczeństwa. Realizują się jako menedżerowie, finansiści, prawnicy, marketingowcy, psychologowie biznesu, politycy i urzędnicy. Prowadzą własne firmy, startupy oraz fundacje – zarówno w kraju, jak i za granicą. Łączy ich chęć zmieniania świata na lepszy – z energią, zaangażowaniem oraz etyczną postawą.
Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk
Instytut Podstaw Informatyki PAN należy do ścisłej czołówki polskich badawczych ośrodków informatycznych. Działalność naukowa Instytutu to badania o charakterze podstawowym, prace związane z opracowywaniem i analizą nowych metod informatycznych, oraz ich stosowanie w innych dziedzinach nauki. Dążymy do utrzymania i wzmocnienia badań podstawowych – matematycznych lub bliskich matematyce – obejmujących m.in. logikę, teorię grafów, kryptografię, teorię informacji, szeregi czasowe i inne działy probabilistyki. Kolejnym celem jest opracowywanie oryginalnych rozwiązań mających potencjał aplikacyjny w obszarze badań obejmujących inżynierię lingwistyczną i odkrywanie wiedzy w wielkich kolekcjach dokumentów, systemy rozproszone, kryptografię, uczenie maszynowe, systemy wieloagentowe oraz bioinformatykę. IPI PAN uczestniczy w kształceniu młodej kadry naukowej poprzez udział w szkołach doktorskich technologii informacyjnych i biomedycznych (TIP PAN) oraz medycyny molekularnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (SMM).
Ostatnie ważniejsze wyniki badań naukowych opracowane przez naukowców IPIPAN to m.in. opracowanie algorytmu szyfrowania i jednoczesnej kompresji dla cyberbezpieczeństwa Internetu Rzeczy (IoT), użycie metod sztucznej inteligencji do badań nad przyczynami zachorowań na glejaka mózgu oraz badania nad przetwarzaniem języka naturalnego, które umożliwiły wspólnie z innymi członkami konsorcjum opracowanie pierwszego dużego modelu językowego dla administracji publicznej - PLLuM.
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi interdyscyplinarne badania naukowe w oparciu o modelowanie matematyczne, symulacje komputerowe oraz obliczenia wielo- i wielkoskalowe. W obszarze usług typu High Performance Computing (HPC) i usług chmurowych, ICM UW wspomaga użytkowników z całej Polski aktywnie korzystających z superkomputerów i infrastruktury obliczeniowej, sieciowej oraz przechowywania wielkich danych.
Kompleksowa oferta ICM UW obejmuje wykorzystanie superkomputerów do zaawansowanych zadań obliczeniowych, budowania złożonych modeli, wykonywania symulacji, a także przetwarzania, analizy i wizualizacji danych. Dla swoich użytkowników ICM UW opracowuje i optymalizuje dedykowane oprogramowanie dla systemów obliczeniowych o wysokiej wydajności. Portfolio Centrum obejmuje projekty realizowane dla podmiotów z różnych sektorów, w tym transportu, energii, medycyny i środowiska.
ICM UW prowadzi wyjątkowe projekty edukacyjne: magisterskie studia o charakterze praktycznym z Inżynierii Obliczeniowej; podyplomowy kurs Omics Data Science: Bioinformatyka i Analiza Wielkoskalowych Danych Biomedycznych; szkolenia z obszarów HPC, Big Data, AI czy text mining; szkolenia dotyczące Open Science i zarządzania danymi badawczymi; a także cykliczne warsztaty dla młodzieży szkolnej - Matematyka dla Ciekawych Świata.
Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy to interdyscyplinarny instytut naukowy i lider w przetwarzaniu informacji o polskiej nauce. Głównym zadaniem instytutu jest ułatwianie szybkiego dostępu do aktualnej oraz kompleksowej informacji o polskiej nauce – to tu gromadzone są, analizowane i tworzone informacje o sektorze badań i rozwoju, o polskich naukowcach, projektach naukowych i aparaturze badawczej. Raporty tworzone na podstawie tych danych mają wpływ na kształtowanie polskiej polityki naukowej. Pracownicy OPI PIB tworzą inteligentne systemy informatyczne dla sektora publicznego oraz o zastosowaniu komercyjnym, prowadzą liczne prace badawcze, analizują działalność polskiego sektora badań i rozwoju oraz szerzej – świata nauki, a także badają, w jaki sposób nowe media kształtują społeczeństwo i wpływają na biznes i jak rozwija się sztuczna inteligencja. OPI PIB jest jednostką nadzorowaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Patronat Społecznościowy
DAMA Poland
Stowarzyszenie DAMA Poland to organizacja zrzeszająca profesjonalistów zajmujących się danymi.
Działamy w ramach organizacji DAMA International – The Global Data Management Community – międzynarodowej organizacji posiadającej swoje autoryzowane przedstawicielstwa w wielu krajach na świecie. Skupiamy osoby, które chcą działać na rzecz promowania wiedzy, wymiany doświadczeń, jak również promowania wysokich profesjonalnych standardów w obszarach związanych z wykorzystywaniem, przetwarzaniem i ochronią danych oraz informacji.
Data Community Poland
Jesteśmy stowarzyszeniem pasjonatów danych, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie systemów bazodanowych jak i technologii im pokrewnych. Powstaliśmy oficjalnie w 2013 roku jako Polish SQL Server User Group, mając już na koncie organizację wielu spotkań i kilku konferencji pod szyldem SQLDay. Po kilku latach zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres wiedzy poruszany na naszych spotkaniach i konferencjach, co zaowocowało zmianą nazwy naszego Stowarzyszenia na Data Community Poland w 2018 roku. Obecnie działamy w kilku dużych miastach Polski, gdzie organizujemy spotkania lokalnych grup oraz do roku przygotowujemy konferencję SQLDay.
Fundacja SysOps / DevOps Polska
Fundacja SysOps/DevOps Polska (w skrócie SO/DO) to organizacja wspierająca rozwój oraz integrację środowiska specjalistów z obszaru IT, w szczególności zajmujących się administracją systemów (SysOps) oraz wdrażaniem rozwiązań DevOps. Fundacja skupia się na wspieraniu edukacji i rozwoju zawodowego oraz propagowaniu najlepszych praktyk w branży IT. SO/DO jest największą niekodującą społecznością w Polsce. Swoimi działaniami przyczynia się do popularyzacji nowoczesnych technologii oraz podnoszenia kompetencji specjalistów z branży IT, wspierając tym samym rozwój cyfrowy i technologiczny w Polsce.Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie: https://www.sysopspolska.pl/.
Patronat Medialny
AI o AI
Portal AI o AI (aioai.pl) to stale aktualizowane centrum wiedzy o sztucznej inteligencji. Znajdziesz tu najnowsze informacje, analizy narzędzi oraz ciekawe artykuły, które przybliżą Ci fascynujący świat AI. To idealne miejsce dla każdego, kto chce być na bieżąco z rewolucją w AI, zarówno dla profesjonalistów, jak i entuzjastów.