Krzysztof Świder

Associate Director, Data Science, AstraZeneca

Krzysztof Świder urodzony w Polsce w 1980 roku. Ukończył studia magisterskie (2005) oraz uzyskał doktorat (2010) na Politechnice Gdańskiej w dyscyplinie telekomunikacja (cyfrowe przetwarzanie sygnałów).

W latach 2006-2013 pracownik naukowo-dydaktyczny na Politechnice Gdańskiej oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W 2013 zakończył pracę naukowo-dydaktyczną i rozpoczął pracę w Rolls-Royce Marine (Norwegia) w dziale Research and Technology na stanowisku Senior Development Engineer. Od 2017 związany z Ship Intelligence w Rolls-Royce Marine na stanowisku Principal Engineer Data Scientist. W czasie pobytu w Norwegii brał udział w projektach badawczych sponsorowanych przez Rolls-Royce oraz Research Council of Norway. Był jednym z głównych specjalistów Data Science związanych z takimi projektami jak: Permanent Magnet Thrusters oraz Real-Time Digital Twin for Boosting Performance of Seismic Operations. W 2020 wrócił do Polski i rozpoczął prace w Intel technology Poland na stanowisku Deep Learning Data Scientist i prowadził badania oraz wdrożenia związane z Automatic Speech Recognition. W latach 2022-2023 pracował w Hapag-Lloyd jako Senior Data Scientist. Od maja 2023 pracuje w AstraZeneca na stanowisku Associate Director, Data Science.

Współautor 3 patentów (2 sponsorowane przez Rolls-Royce/Kongsberg oraz jeden przez Intel). Obecne zainteresowania naukowe to Statistical Machine Learning.

© 2024 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.